Odkrywcza Biblioteka

19 i 20 czerwca w naszej bibliotece odbyły się warsztaty „Odkryjmy to!”, prowadzone przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Były to inspirujące zajęcia poświęcone wspieraniu dzieci w odkrywaniu świata poprzez eksperymentowanie, zadawanie pytań i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele, bibliotekarze, edukatorzy oraz rodzice. Uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne metody towarzyszenia dzieciom w rozwijaniu ciekawości poznawczej, kreatywności oraz pasji do nauki. Spotkaniom towarzyszyły ożywione dyskusje, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, a także wspólne odkrywanie oraz eksperymentowanie. Cieszymy się, że nasza biblioteka stała się miejscem spotkań osób otwartych na rozwój i zainteresowanych tworzeniem wartościowych rozwiązań edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, a zespołowi Centrum Nauki Kopernik za ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i pozytywnej energii.

Warsztaty „Odkryjmy to!” realizowane są w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Oprac. Anna Mielczarek

Fotografie: Centrum Nauki Kopernik, Anna Mielczarek

Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Zaznacz cookies, które akceptujesz:
Return