Jajko, symbol Wielkanocy, stało się głównym tematem zajęć bibliotecznych dla dzieci. Uczestnicy mieli okazję poznać związane z nim opowieści i ciekawostki, a także namalować własną, kolorową pisankę.
Zajęcia Jajko – historia i tradycja spotkało się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, uczniów. W wydarzeniu wzięła udział aż setka dzieci, które przekonały się, że codzienny produkt, jakim jest jajko, może być inspirującym tematem do rozmów i twórczości.
Podczas warsztatów poruszono różne tematy związane z Wielkanocą, w tym tradycje przygotowań do świąt, malowanie jaj. Jeśli chodzi o poezję wielkanocną, to w literaturze znajdziemy wiele pięknych utworów, które oddają atmosferę tych świąt, poezję Hansa Christiana Andersena „Miała jaj gospodyni”, Jerzego Lipki „O jaju prawie wszystko”, Gabrieli Rzepeckiej -Weiss „Kukuryku afera w kurniku”. Krzyżówki i przysłowia dodatkowo wniosły element zabawy i nauki. Największą jednak gratką okazało się rozpoznawanie jaj domowego ptactwa. Atrakcją była wspólne oglądanie bajek – „Reksio i nośna kura” oraz „Dziwny świat kota Filemona”.
W zorganizowanych przez bibliotekę zajęciach 14,15,16 kwietnia uczestniczyły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 17, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 7 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach.
Oprac. Antoniu Woźnica
















