Filia w Węgrowie | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie

 

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

 

Biblioteka czynna w godzinach:

              poniedziałek - piątek:   9.00 - 18.00                  
              czwartek:   12.00 - 18.00
              sobota:          9.00 - 15.00

Kontakt:

tel./fax: (25) 792 23 46 

e-mail: wegrow@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

PRZEDSZKOLAKI I LICEALIŚCI W BIBLIOTECE

 

 

20 kwietnia 2016 r. w naszej bibliotece było gwarno i wesoło. Wszystko to za sprawą przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Węgrowie oraz licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, którzy w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości postanowili zapoznać się z pracą bibliotekarza. 

czytaj dalej

Data publikacji: 21 kwietnia 2016

ODWIEDZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTRÓWKU

 

 

 15 marca 2016 byłyśmy z wizytą w Zespole Szkół w Ostrówku. Zostałyśmy zaproszone na spotkanie z rodzicami i nauczycielami z tematem "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży". 

czytaj dalej

Data publikacji: 23 marca 2016

ODWIEDZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SEWERYNOWIE

 

 

17 lutego byłyśmy z wizytą w Szkole Podstawowej w Sewerynowie. Zostałyśmy zaproszone na spotkanie z rodzicami z tematem "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży". 

czytaj dalej

Data publikacji: 19 lutego 2016

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘGROWIE

 

 

1 grudnia 2015 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się rada pedagogiczna dotycząca rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Część szkoleniową poprowadziła Marta Panufnik i Bożena Kosiorek - pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 grudnia 2015

BIBLIOTEKA NA KONFERENCJI

 

 

 03.12.2015 r. odbyła się II konferencja z cyklu: „Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży". Tym razem tematem spotkania był "Alkoholizm i nikotyna". Konferencja odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie.  Nasza biblioteka została zaproszona do udziału. Przygotowaliśmy na ten dzień bibliografię, Kurierek Nowości oraz wystawę publikacji książkowych.

czytaj dalej

Data publikacji: 12 grudnia 2015

GŁOŚNE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

 

W ramach współpracy Biblioteki ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Węgrowie w październiku rozpoczęliśmy cykl  zajęć Głośnego Czytania, które będą odbywać się co miesiąc do końca roku szkolnego. Zachęcamy inne placówki do promowania czytelnictwa w taki sposób.

czytaj dalej

Data publikacji: 10 listopada 2015


Informacja oświatowaPatroni Roku 2016