Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Siostra twojej siostry. Scen. i reż. Lynn Shelton. Warszawa : Gutek Film, [2013] (DVD 87 min)

Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Siostra+twojej+siostry-2011-601855/descs

Ma ma. Reż. i scen. Julio Médem. Warszawa : Kino Świat, [2016] (DVD 106 min)

Magda, nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

Syn Szawła. Reż. László Nemes ; scen. László Nemes, Clara Royer. Warszawa : Gutek Film, [2016] (DVD 107 min)

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando - oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady - na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Syn+Szaw%C5%82a-2015-725060/descs
 

Sługi Boże. Reż. Mariusz Gawryś ; scen. Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz. Warszawa : Agora, cop. 2017 (DVD 101 min)

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82ugi+bo%C5%BCe-2016-753823/descs

 

Plan Maggie. Scen., reż. Rebecca Miller. Warszawa : Burda Publishing : Best Film, [2017] (DVD 92 min)

Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalnie najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym. Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Plan+Maggie-2015-706971/descs