Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Szkoła latania. Sylwia Trojanowska ; czyta Joanna Domańska. Piaseczno : Heraclon International - Storybox.pl, [2016] (CD-mp3 605 min)

Życie osiemnastoletniej Kaśki zmienia się o 180 stopni, gdy pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że musi schudnąć. Kiedy po wielu perturbacjach trafia w ręce ekscentrycznej specjalistki od odchudzania, zaczyna się nowy, znacznie lżejszy i szczęśliwszy rozdział w jej życiu. Kaśka diametralnie odmienia swój stosunek do szkolnych prześladowczyń, staje się asertywna, otwiera się na nowe znajomości, a przede wszystkim po raz pierwszy w życiu poznaje smak miłości.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/u/szkola-latania-ksiazka-audio-mp3/

Zapach perfum. Cristina Caboni ; czyta Magdalena Smalara. Katowice : Sonia Draga, cop. 2016 (CD-mp3 960 min)

Elena ma pasję, którą od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza esencją kwiatów, drzew i przypraw, a zapachy są językiem, którym się porozumiewa.
Kiedy kobieta rozstaje się z narzeczonym, z którym od jakiegoś czasu mieszkała i z którym planowała założyć rodzinę, traci poczucie bezpieczeństwa i wiarę w miłość.
Nadal ma jednak swoją pasję, która zaprowadza ją do Paryża, stolicy perfum, gdzie zapachy przygotowuje się według starych receptur. Tworzone przez nią esencje w krótkim czasie zyskują powszechne uznanie. Elena potrafi stworzyć zapach, który pozwala odzyskać utraconą miłość, przezwyciężyć nieśmiałość, przywrócić pogodę ducha. Nadal jednak nie może stworzyć aromatu, który pogodziłby ją z jej własną przeszłością i dał siłę do przebaczenia.
Istnieje tylko jedna osoba posiadająca klucz do serca Eleny, zdolna przynieść ukojenie. To Cail, który rozumie delikatność kwiatu, wie, jak go kochać i chronić...

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/zapach-perfum-ksiazka-audio-cristina-caboni-4924482/#pelny-opis

Janusza Rudnickiego tango z książkami. Cz. 1. Janusz Rudnicki. Piaseczno : Heraclon International. Storybox.pl ; [Zagnańsk] : Batmachina, [2017] (CD-mp3 4 godz. 48 min)

Kim jest Życiorysta?
"Ano jest - można by rzec - biografem drugiego stopnia, kimś, kto zagląda do cudzych pism, studiuje je zawzięcie i niejako nad nimi nadpisuje własną, oryginalną i efektowną opowieść. Można zatem powiedzieć, że pasożytuje na wyjściowym materiale; albo bardziej elegancko - że przekształca go wedle swych potrzeb, a więc wyolbrzymia interesujące go wątki, czepia się szczegółów, wydobywa przeróżne smaczki, czyli „podkręca" to, co w czyimś życiorysie naznaczone jest ekscesem bądź skandalem." Dariusz Nowacki
Jaka jest metoda Życiorysty?
"Rudnicki starannie dobiera swoich bohaterów, a kryteria, którymi się posługuje, łatwo zrekonstruować. Otóż pociągają go osobowości megalomańskie, postaci przeczulone na swym punkcie, łatwo popadające w histerię i neurozę, oddające się przeróżnym maniom, z manią wielkości na czele. „Życiorystę" bodaj najbardziej fascynuje połączenie giganta z karłem; wielkości z małostkowością, wysokiego z niskim. Wyczulony jest na wszelkiego rodzaju pęknięcia w obrębie biografii, sprzeczności, które czynią z bohaterów jego książki persony niebanalne." Dariusz Nowacki

źródło opisu: http://www.empik.com/janusza-rudnickiego-tango-z-ksiazkami-czesc-1-rudnicki-janusz,p1132672062,ksiazka-p

 

Milioner z Gdańska. Katarzyna Majgier ; czyta Joanna Gajór. Piaseczno : Heraclon International. Storybox.pl, cop. 2014 (CD-mp3 6 godz. 50 min)

Magda i Wiktor starają się za wszelką cenę strzec tajemnic pałacu w Niewiadomicach. Przeszkadza im w tym wiele osób, między innymi ciekawski ochroniarz, dociekliwy konserwator zabytków z Warszawy, miejscowe drobne cwaniaczki, a przede wszystkim pewien wyjątkowo wścibski nastolatek z Gdańska, syn milionera o niejasnej przeszłości. Kto z nich okaże się przyjacielem, a kto oszustem? Czy dwójce bohaterów uda się powstrzymać przestępców?

źródło opisu: http://www.audible.com.au/pd/Young-Adults/Milioner-z-Gdanska-Tajemnice-starego-palacu-2-Audiobook/B01GTRVSBM/ref=a_search_c4_1_2_srTtl?qid=1468840859&sr=1-2

 

Tropiciele. Małgorzata Karolina Piekarska. Warszawa : Audioclub.pl : Bellona, 2011 (CD-mp3 272'18)

Kuba trafia do nowej szkoły na warszawskiej Saskiej Kępie. Tam dołącza do harcerskiego zastępu "Tropiciele". Niewinne roczne zadanie dla zastępu wplątuje przyjaciół w "zarypistą" detektywistyczną przygodę. Czy odnajdą zaginione w zawierusze wojennej kosztowności prababci Kuby? Czy wskazówki dla poszukiwaczy skarbu znajdujące się na starych malowanych przez pradziadka pocztówkach naprowadzą ich na właściwy trop?
Kuba poznaje w nowej szkole Jagodę w której się zakochuje. Czy dziewczyna odwzajemni jego uczucie? Jak zakończą się miłosne i kryminalne perypetie nastolatków?
Błyskotliwie i z humorem napisana książka wprowadza także młodych czytelników w ciekawy świat zagadek historycznych związanych z Powstaniem Warszawskim.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/u/tropiciele-ksiazka-audio-mp3/