Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Kapelusz Pani Wrony / Danuta Parlak . - Wyd. 2. - Warszawa : Wydawnictwo Bis, 2017

Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękna żabką i zobaczymy ogród, w którym zamieszkało NIC.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251738/kapelusz-pani-wrony

Segreguję śmieci : dbam o środowisko / [tekst Magdalena Gruca. - Bielsko-Biała : Wydawnictwo Edukacyjne Sobik, 2016

Obok domu Fenka pojawiły się tajemnicze kolorowe igloo. Czy ktoś w nich mieszka? I czy to na pewno igloo? Dowiedzcie się tego razem z naszymi bohaterami!

źródło opisu: http://www.booksfera.pl/segreguje-smieci-dbam-o-srodowisko.html

Tajemnicze życie grzybów / Robert Hofrichter. - Warszawa : Prószyński Media, 2017

Nie są roślinami ani zwierzętami, najczęściej żyją w ukryciu. A jednak bez grzybów nie byłoby naszych lasów, klimatu, a może i w ogóle życia na Ziemi, takiego jakie znamy dzisiaj. Grzyby są panami świata, mają niezwykłe cechy, nawiązują zaskakujące sojusze, są pełne nierozwiązanych zagadek. Robert Hofrichter otwiera nam oczy na niewidzialny ekologiczny wszechświat, który rozciąga się pod naszymi stopami - i nie tylko tam! Książka nie jest leksykonem ani atlasem grzybów. Ma raczej na celu wprawić w zdumienie czytelników tym nieznanym kosmosem i jego fascynującymi zależnościami.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4803938/tajemnicze-zycie-grzybow
 

Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać? : przełomowy program, dzięki któremu twoje dzieci będą Cię słuchały bez napominania, przypominania lub krzyczenia / Amy McCready . - Warszawa : MT Biznes, 2017

Prosisz dziecko, by wyłączyło telewizję, odrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i... nadal brak reakcji. Próbowałeś już wszystkiego, lecz żadna z tych metod nie działa. Znasz to, prawda? Ekspertka ds. wychowania, Amy McCready, przedstawia metodę, która eliminuje wielokrotne powtarzanie tego samego lub krzyczenie na dzieci. Proponuje rozwiązania pełne miłości i jednocześnie niezwykle skuteczne, jeżeli chodzi o skłanianie dzieci do pożądanych zachowań. Dwadzieścia trzy narzędzia przedstawione w tej książce są łatwe do zastosowania i bardzo efektywne. Każdy rozdział zawiera wiedzę popartą teorią z dziedziny psychologii, przykłady i metody eliminowania niepożądanych zachowań, jak również sposoby nauczania dzieci pozytywnych zasad postępowania. Porady te mają zastosowanie w stosunku do dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/dziecko-czy-musze-ci-to-jeszcze-raz-powtarzac-6349774-ksiazka.html

 

Dziewczynka z okna : choroba przewlekła / Joanna M. Chmielewska. - Szklarska Poręba : Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosparwnych "Światełko", 2016

Dlaczego Asia zamiast bawić się z dziećmi na placu zabaw, przygląda się im zza szyby? Dlaczego nie może chodzić do szkoły? O czym marzy? I czy przez szybę można się zaprzyjaźnić? „Dziewczynka z okna" to bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z chorobą przewlekłą, pomaga poznać i zaakceptować inność. Może być wsparciem dla rodziców i nauczycieli w rozmowach na temat niepełnosprawności z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3968382/dziewczynka-z-okna-bajki-bez-barier-cz-ix-choroba-przewlekla