Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Green Book. Reż. Peter Farrelly ; scen. Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly. [Warszawa] : M2, [2019] (124 min)

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/Green+Book-2018-809630/descs

Trick. Reż. Jan Hryniak ; scen. Michał J. Zabłocki. Warszawa : Kino Świat, cop. 2010 (95 min)

Filmowa opowieść o ucieczce z więzienia dwóch inteligentów odsiadujących wysokie wyroki: Marka Kowalewskiego - utalentowanego fałszerza studolarówek oraz jego starszego współtowarzysza z celi -„Profesora" Witka. Przypadkowo zamieszani w rządowe malwersacje przestępcy postanawiają zagrać va banque, a przy okazji wyrównać rachunki z przeszłości. Skomplikowana intryga jest szansą na odzyskanie wolności i zemstę. Ale czy uda się wyprowadzić w pole równie sprytnych przeciwników?

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/Trick/descs

Muzyka ciszy. Reż. Michael Radford ; scen. Anna Pavignano, Michael Radford, Andrea Bocelli. Warszawa : Kondrat-Media, [2019] (115 min)

Historia wybitnego śpiewaka Andrea Bocellego, który urodził się z nieuleczalną chorobą oczu, na skutek, której w wieku 14 lat stracił wzrok. Dorastał na farmie, gdzie sprzedawał maszyny rolnicze, ale dzięki ogromnej determinacji i niesamowitemu talentowi wzniósł się ponad ograniczenia, a jego muzykę pokochał cały świat.

źródło opisu: https://www.empik.com/muzyka-ciszy-radford-michael,p1223491994,film-p

 

Narodziny gwiazdy. Reż. Bradley Cooper ; scen. Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters. Warszawa : Galapagos, [2019] (130 min)

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine'a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/Narodziny+gwiazdy-2018-542576/descs

Ederly. Scen. i reż. Piotr Dumała. [Warszawa] : Studio Blu, 2015 (97 min)

Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto i jego mieszkańcy osaczają bohatera. Pokusa, by uległ i wyzbył się swojej tożsamości jest bardzo silna. Niezdecydowanie Słowa niepokoi i bawi zarazem. Kto wygra w tej grze? Czy ktokolwiek może w niej wygrać?

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/Ederly-2015-728602/descs