Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Wołyń. Reż., scen. Wojtek Smarzowski. Warszawa : Galapagos, cop. 2017 (DVD 143, 126 min)

Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Wo%C5%82y%C5%84-2016-724694/descs

Spadkobiercy. Reż. Alexander Payne ; scen. Nat Faxon, Jim Rash, Alexander Payne. Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2012 (DVD 111 min)

Jest to słodko-gorzki dramat o próbie odbudowania więzi rodzinnych. Żona wpływowego biznesmena z Hawajów trafia do szpitala. Teraz to on musi zaopiekować się dwiema nastoletnimi córkami, z którymi do tej pory niewiele go łączyło. Ich często przekomiczne odbudowywanie wzajemnych relacji sprawia, że "Spadkobiercy" to film "wzruszający, pogodny, zabawny i bezlitośnie ludzki".

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Spadkobiercy-2011-537189/descs

Na granicy. Reż., scen. Wojciech Kasperski. Warszawa : Kino Świat, [2016] (DVD 92 min)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Na+granicy-2016-733879/descs

 

Płoty. Reż. Denzel Washington ; scen. Augusto Wilson. Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2017 (DVD 133 min)

Pittsburg, lata 50 - film Płoty jest szczerym, pełnym pasji spojrzeniem na życie Troya Maxsona (Washington), Afroamerykanina, byłego baseballisty i na jego zmagania, by zapewnić byt i godziwe życie najbliższym we wrogim świecie prześladowań rasowych. Ten reżyserski sukces Washingtona dotyka ludzkich uczuć na głęboko emocjonalnym poziomie pulsując uniwersalnymi prawdami o miłości i wybaczeniu, pozostawiając widza z refleksją nad tym, co kryje się za jego własnymi płotami.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/f/ploty/

 

Chemia : kochaj, jakby jutra miało nie być. Reż. Bartosz Prokopowicz ; scen. Katarzyna Sarnowska. Warszawa : Burda Publishing Polska : Vue Movie Distribution, [2016] (DVD 100 min)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

źródło opisu; http://www.filmweb.pl/film/Chemia-2015-580746/descs