Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Zakochany Szekspir. Reż. John Madden ; scen. Marc Norman, Tom Stoppard. Wrocław : Filmostrada, [2016] (DVD 119 min)

William Shakespeare, początkujący, ale już znany dramatopisarz (a prywatnie hulaka i kobieciarz), jest w trakcie pisania sztuki zatytułowanej "Romeo i Ethel, córka pirata". Na spektakl ma przyjść sama królowa. Problem w tym, że Will cierpi na niemoc twórczą. Wtedy właśnie zakochuje się z wzajemnością w pięknej Violi, dziewczynie pochodzącej z wyższych sfer i przeznaczonej już komu innemu. Wena Willa powraca w wielkim stylu. Ukochana Shakespeare'a, uwielbiająca go już od dawna jako genialnego poetę, ma jednak ambicje aktorskie, co stanowi spory problem, bo kobietom w tamtych czasach nie wolno było występować w teatrze. Aby więc zagrać w sztuce Willa, postanawia przebrać się za mężczyznę.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Zakochany+Szekspir-1998-205/descs

Prosta historia o morderstwie. Scen. Arkadiusz Jakubik, Igor Brejdygant na podst. pomysłu Grzegorza Stefańskiego ; reż. Arkadiusz Jakubik. Warszawa : Burda Publishing Polska : Kino Świat, [2017] (DVD 86 min)

Jacek, młody policjant, za wszelką cenę próbuje chronić matkę i braci przed porywczym i despotycznym ojcem - również funkcjonariuszem - zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić swoją niewinność, Jacek z przerażeniem odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca...

źródło opisu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1239249

Gra o tron. Sezon 7. Scen. David Benioff, D. B. Weiss ; reż. Jeremy Podeswa. Warszawa : Galapagos, cop. 2017 (DVD 420 min)

W siedmiu odcinkach przedstawionego sezonu zaczyna się formowanie wojsk, a miedzy bohaterami odżywają dawne animozje. Daenerys Targaryen, wzmocniona przez sojusz z Dothrakami i Żelaznymi Ludźmi, w końcu dociera do Westeros z Tyrionem Lannisterem jako nowo mianowanym Namiestnikiem. Towarzyszą im armia Nieskalanych oraz trzy śmiertelnie niebezpieczne smoki. Jon Snow zbiera siły na Północy po spektakularnym pokonaniu Ramsaya Boltona i odzyskaniu Winterfell. W Królewskiej Przystani Cersei Lannister, której wszyscy potomkowie zginęli, zasiada na Żelaznym Tronie. Rozmaite frakcje dążą do nowych sojuszy lub (co bardziej prawdopodobne) kolejnych gwałtownych starć, ale na horyzoncie pojawia się widmo apokalipsy - armia nieumarłych Białych Wędrowców. W obliczu tego zagrożenia ludzkie konflikty tracą znaczenie.

źródło opisu: opakowanie

 

Toni Erdmann. Scen. i reż. Maren Ade. Warszawa : Burda Media Polska : Gutek Film, cop. 2016 (DVD 156 min)

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Toni+Erdmann-2016-763048/descs

 

Węzły życia. Reż. Caleb Johnson ; scen. Jeff Johnson. Kraków : Dom Wydawniczy Rafael, cop. (DVD 108 min)

Jassica spotyka swojego narzeczonego Toma, mimo że... ten zginał w tragicznym wypadku. Zagubiona i niepewna dziewczyna zastanawia się, kim był mężczyzna, którego uważała za miłość swojego życia. Splot okoliczności pozwala jej odkryć, że spokój i równowagę daje jej wiara.
Film o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem", lecz fragmentem wielkiego Bożego planu, w którym my, ludzie, gramy główne role - zostaliśmy wszak stworzeni przez Pana Boga na Jego obraz i podobieństwo, jako odbicie Jego doskonałości.
Jeśli naprawdę zaufamy Bogu, to w naszym życiu nie będzie przypadków, zastąpią je wskazówki i drogowskazy, które otrzymujemy do wypełnienia swego powołania.

źródło opisu: http://rafael.pl/produkt/wezly-zycia-dvd