Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Niskie drzewa. Ewa Cielesz ; czyta Joanna Domańska. Piaseczno : Heraclon International - Storybox.pl ; [Warszawa] : Axis Mundi, cop. 2015 (CD-mp3 11 h 20 min)

Młoda nauczycielka przybywa do pewnej wsi. Powoli i niepostrzeżenie wsiąka w drobne sprawy jej mieszkańców, a toczące się tam zdarzenia z każdym dniem zaczynają urastać do wydarzeń jeżących włos na głowie. Podpalenia, zdrady, ksiądz hazardzista, dyrektor szkoły zabijający swoją żonę, przybycie sekty zastraszającej mieszkańców, wsiowy głupek zamieszkujący ruiny zamku, wreszcie postać szamanki mądrej i znajdującej na wszystko odpowiedź, a jednocześnie tajemniczej i niedostępnej [...]

źródła opisu: http://www.axismundi.pl/1,52,Niskie-drzewa

Powrót na Staromiejską. Anna Mulczyńska ; czyta Joanna Gajór. Piaseczno : Heraclon International - Storybox.pl, cop. 2014 (CD-mp3 14 h 10 min)

Weronika Peterson po kilku latach spędzonych w Szwecji wraca ze złamanym sercem do Polski. W odziedziczonym po dziadku dawnym zakładzie zegarmistrzowskim przy ulicy Staromiejskiej otwiera sklepik dla miłośniczek rękodzieła - Robótkowo. Rozgoryczona nieudanym małżeństwem, nie zamierza pozwolić żadnemu mężczyźnie zbliżyć się do siebie aż do ukończenia ambitnego projektu - patchworkowej kołdry Dear Jane®. Sądzi, że dopiero wtedy odzyska spokój i pewność siebie. Los jednak szykuje jej niespodziankę...
Przyjaźń, pasja, rozczarowanie, miłość, smutek i szczęście - te wszystkie elementy, jak w barwnym patchworku, tworzą niezwykle klimatyczną opowieść, od której nie sposób się oderwać.

źródło opisu: https://www.audiobook.pl/p/pl/9420/powrot_na_staromiejska-audiobook-anna_mulczynska-mp3_cd.html

Stan zagrożenia. Steve Berry ; czyta Roch Siemianowski. - Katowice : Sonia Draga, [2016] (CD-mp3 15 h)

Międzynarodowa intryga, wartka akcja i śmiałe spekulacje tworzą ekscytujący i prowokacyjny thriller, w którym realia epoki Franklina Delano Roosevelta mieszają się z współczesnością.
Na podstawie 16. poprawki do konstytucji obywatele Stanów Zjednoczonych muszą płacić podatek dochodowy. Co by się jednak stało, gdyby z samą poprawką wiązały się prawne wątpliwości, a na jaw wyszły tajemnice podważające zasadność poboru podatków?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/stan-zagrozenia-ksiazka-audio-steve-berry-4924500/

 

Wilk. Marek Hłasko ; czyta Marcin Kwaśny. Piaseczno : Heraclon International. Storybpx.pl ; [Warszawa] : Iskry, [2017] (CD-mp3 9 godz. 56 min)

Wilk to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to `lepsze życie` ma być.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/u/wilk-ksiazka-audio-mp3-b/

 

Cienka czerwona linia. Jones James ;  czyta Adrian Perdjon. Warszawa : Qes Agency, cop. 2011 (CD-mp3 21 godz. 27 min)

Mimo, że opisane bitwy, postacie i nazwy terenów są fikcyjne, książka oparta jest na bazie rzeczywistych wydarzeń, których uczestnikiem jest sam Jones, służący w armii Stanów Zjednoczonych.
Zniekształcony obraz kampanii na Guadalcanal sprawia, że nie odbieramy wojny jako walki w skali państw czy narodów, lecz koncentrujemy się na przyglądaniu postawom i stanom emocjonalnym indywidualnych bohaterów, postawionych w sytuacji ekstremalnej.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/cienka-czerwona-linia-ksiazka-audio-jones-james-1073496/#pelny-opis