Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Julek i Maja w labiryncie. Ałbena Grabowska-Grzyb ; czyta Anna Dereszowska. Łódź : Akapit Press, cop. 2012 (CD-mp3 2 godz. 53 min)

Julek i Maja przypadkowo wchodzą do gry komputerowej - i natychmiast orientują się, że toczy się ona we wnętrzu ludzkiego mózgu. Początkowo zafascynowani światem wirtualnym i spotkanymi tam intrygującymi bytami, nie chcą wracać do zwykłego życia. Napięcie rośnie, a decydująca bitwa przebiega dramatycznie.
Czy uda im się znaleźć wyjście z gry i powrócić do zwykłego świata?

źródło opisu: http://www.audiobook.pl/dla-dzieci/6668-julek-i-maja-w-labiryncie.html

Nie ma nudnych dni. Renata Piątkowska ; czyta Artur Barciś. Warszawa : Wydawnictwo Bis, [2015] (CD 3 godz.)

Mogłoby się wydawać, że życie ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji nie jest specjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi każdy dzień przynosi nowe przygody. Niewątpliwie przyczynia się do tego jego kilkuletnia siostra, Oliwka, która potrafi czasami naprawdę skomplikować życie trzecioklasisty, ale też koledzy i czarnowłosa Matylda, która tak się różni od innych dziewczyn. Jeśli nawet dzień zaczyna się szaro i zwyczajnie, nigdy nie jest nudny. Pogodne i dowcipne opowiadania o przygodach Maćka także i Wam nie pozwolą się nudzić!

źródło opisu: http://www.empik.com/nie-ma-nudnych-dni-piatkowska-renata,349091,ksiazka-p

35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych. Erich Kästner ; czyta Piotr Fronczewski. [Warszawa] : Wydawnictwo Jung-Off-Ska, cop. 2015 (CD-mp3 2 godz. 30 min)

35 Maja "człowiek musi być przygotowany na wszelkie nadzwyczajności". Tego właśnie dnia Konrad ma napisać wypracowanie o morzach południowych. W poszukiwaniu tematu chłopiec, stryj Rabarbar oraz ekscentryczny koń Negro Kaballo udają się (przez drzwi starej szafy, oczywiście!) w niezwykłą podróż do tropików. Po drodze odwiedzają zadziwiające krainy, m.in. Kraj Pasibrzuchów, dziecięcy Świat na Opak i Elektropolis, miasto przyszłości.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105550/35-maja-albo-jak-konrad-pojechal-konno-do-morz-poludniowych

 

Gdzie diabeł mówi... do usług!  Joanna Olech ; czyta Kazimierz Kaczor. Warszawa : Biblioteka Akustyczna, cop. 2014 (CD-mp3 3 godz. 7 min)

Wakacje dobiegły końca i rozpoczął się kolejny rok szkolny. Nauka, klasówki, prace domowe - słowem: harówa! Nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł się spodziewać, że będzie aż tak diabelnie... śmiesznie!
Mikołaj Twardowski przygotowywał zielnik na lekcję biologii. Kiedy szukał na strychu książki, w której mógłby zasuszyć rośliny, po prostu spadła mu na głowę sterta książek. Wśród nich stara, zakurzona, z czerwonym kamieniem pośrodku okładki. Jak się potem okazało był to czarodziejski kajet samego mistrza Twardowskiego! Niestety w ślad za nim przybyły prosto z piekła dwa nieokrzesane i gburowate diabły. I wtedy wszystko się zaczęło! Cuda, czary, szkolna miłość, kot, który mówi... i kupa śmiechu.

źródło opisu: http://www.audiobook.pl/dla-dzieci/7736-gdzie-diabel-mowi-do-uslug.html

 

 

Mądra głowa zna przysłowia. Renata Piątkowska ; czyta Artur Barciś. Warszawa : Bis, [2016] (CD 1 godz. 35 min)

Wesołe opowiadania o sytuacjach z życia wziętych, które można zilustrować przysłowiem lub związkiem frazeologicznym o przenośnym znaczeniu. Dużo dobrej zabawy, a przy okazji sporo wiedzy! Czy wiesz, co to znaczy „przebierać jak w ulęgałkach" lub „wyświadczyć komuś niedźwiedzią przysługę" i dlaczego tak się mówi w pewnych sytuacjach? A dlaczego strach ma wielkie oczy? Czy naprawdę gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść? I co wspólnego mają żarty z solą, a książki z oknami, a tym bardziej słowo z kobyłką?

źródło opisu: http://www.empik.com/madra-glowa-zna-przyslowia-piatkowska-renata,p1049188014,ksiazka-p