Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Poczet psujów polskich. Paweł Beręsewicz ; czyta Wojciech Chorąży. Warszawa : Biblioteka Akustyczna ; Łódź : we współpracy z Wydawnictwem Literatura, cop. 2017 (CD-mp3 1 godz. 9 min)

Jeżeli niczego jeszcze w życiu nie zepsuliście, raczej nie zrozumiecie tej książki. Jeśli natomiast zdarzyło wam się już kiedyś coś połamać, potłuc, podrzeć, skrzywić, pociąć, skasować, utopić, wgnieść, urwać, przedziurawić, spalić, zdekompletować lub zarysować - to będzie lektura dla was!
Każdego dnia na całym świecie wynalazcy pracują nad tym, by nowe pokolenia psujów miały nowe rzeczy do psucia. Smartfony, tablety, laptopy - to gratka dla zręcznych paluszków dzisiejszych małych psujów. A co i w jaki sposób psuli nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie? Co przyszłym psujom szykują do psucia naukowcy i konstruktorzy? Przeczytajcie sami, nie chcę wam psuć zabawy.

źródło opisu: http://www.empik.com/poczet-psujow-polskich-beresewicz-pawel,p1136978034,ksiazka-p

Tajemnica człowieka z blizną. Paweł Beręsewicz ; czyta Filip Kosior. Warszawa : Biblioteka Akustyczna ; Łódź : we współpracy z Wydawnictwem Literatura, cop. 2017 (CD-mp3 3 godz. 43 min)

Każda rodzina ma swoje tajemnice. A już dzieciom to niczego się nie mówi. 12-letni Jasiek nie cierpi półsłówek i uśmieszków pod nosem - postanawia sam dojść prawdy: skąd u mężczyzny, tak blisko z nim spokrewnionego, skrywana dotąd pod krzaczastą brodą - blizna? Może się pojedynkował? Może działał w opozycji? Wyobraźnia podsuwa Jaśkowi różne rozwiązania...

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/pawel-beresewicz,olga-reszelska/tajemnica-czlowieka-z-blizna.html

Pamiętnik Czarnego Noska. Joanna Porazińska ; czyta Leszek Filipowicz. Warszawa : Biblioteka Akustyczna : we współpr. z: Grupą Wydawniczą Foksal, 2016 (CD-mp3 2 godz. 51 min)

"Pamiętnik Czarnego Noska" to zapiski małego pluszowego misia, którego największym marzeniem było zostać przyjacielem jakiegoś dziecka. Gdy pewnego dnia owe marzenie wreszcie się spełniło i Czarny Nosek trafił pod opiekę pewnej dziewczynki, zaczęły się jego niezwykłe przygody. Przeczytajcie koniecznie, co spotkało misia, dokąd zawędrował, jakie miejsca odwiedził, z kim jeszcze się zaprzyjaźnił, a kto napędził mu stracha.

źródło opisu: http://www.empik.com/pamietnik-czarnego-noska-porazinska-janina,p1129186501,ksiazka-p

 

Dziadek i niedźwiadek. Łukasz Wierzbicki ; czyta Adam Hutyra. Konstancin-Jeziorna : Pointa, cop. 2017 (CD-mp3 2 godz. 28 min)

Książka [...] pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Armii Polskiej. Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6545/dziadek-i-niedzwiadek

 

Nowe przygody skarpetek : (jeszcze bardziej niesamowite). Justyna Bednarek ; czyta Anna Wodzyńska. [Piaseczno] : Heraclon International. Storybox.pl, [2017] (CD-mp3 1 godz. 42 min)

Kolejna część trzynastu opowieści o trzynastu różnych bohaterach. Z tej publikacji dowiesz się, co się dzieje ze skarpetami, które nagle zaginęły w pralce między innymi w domu Małej Be. Tak naprawdę nie zagubiły się, a rozpoczęły nowe życie pełne przygód. Poznasz historię skarpetki, która została pomocnikiem Henryka - sprzedawcy lemoniady i jak wspólnie za zarobione pieniądze wyruszyli w podróż dookoła świata. Przeczytasz o kolejnej, odważnej bohaterce, która uratuje chomika z pożaru. Dowiesz się jak to się stało, że skarpetka wyruszyła w kosmos. Czym jeszcze nas zaskoczą ci niezwykli bohaterowie?

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/nowe-przygody-skarpetek-justyna-bednarek-p-846595.html