Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Kodowanie na dywanie : w przedszkolu, w szkole i w domu / Anna Świc. - Opole : Wydawnictwo Nowik, 2017

„Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? Od września 2017 nauką programowania objęci zostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Jak mogą wyglądać takie zajęcia? Czy zawsze do ich przeprowadzenia niezbędny jest sprzęt komputerowy? Absolutnie nie, podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących na aktywności uczniów - bez użycia tabletów, smartfonów czy komputerów.

źródło opisu: https://www.ravelo.pl/kodowanie-na-dywanie-w-przedszkolu-w-szkole-i-w-domu-anna-swic,p100613312.html

Przepis na szczęśliwe dziecko / Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński. - Wyd. I. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2018

Przepis na szczęśliwe dziecko to zbiór ponad 100 zabaw, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale również mają wpływ na rozwój mowy, funkcji poznawczych czy sprawności ruchowej dziecka. Prezentowane zabawy uruchamiają pozytywne emocje, budują i wzmacniają więź między rodzicem i dzieckiem, mają znaczący wpływ na budowanie w maluszku poczucia własnej wartości. Czytelnicy znajdą tu wiele ciekawych propozycji dotyczących wspierania rozwoju dziecka. Między innymi dowiedzą się, jak poprzez masażyki twarzy i ciała wpływać na rozwój mowy, rozwijać słownictwo maluszka, w zabawny sposób usprawniać narządy mowy, kształtować prawidłowy tor oddechowy i poprawną artykulację. Proponowane zabawy doskonalą uwagę i pamięć, usprawniają motorykę małą i dużą, rozwijają poczucie rytmu i wyobraźnię.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-90666942-przepis-na-szczesliwe-dziecko

Wychowanie do osobistego rozwoju : pomysły na lekcje rozwijające kompetencje miękkie i umiejętności osobiste wśród dzieci i młodzieży. Cz. 2 / Katarzyna Skolimowska, Marzena Kud. - Warszawa : Difin, 2018

Kreatywne scenariusze lekcji wychowawczych, dzięki którym uczniowie będą mogli zacząć przygodę z rozwojem osobistym. Pomysły na lekcje wychowawcze zostały przygotowane w taki sposób, aby inspiracje i praktyczne rozwiązania mógł z nich czerpać nauczyciel zarówno szkoły podstawowej, jak i szkoły średniej.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/psychologia-pedagogika/34/wychowanie-do-osobistego-rozwoju-czesc-2/3103

 

Kłopoty w szkole / Chris Higgins. - Warszawa : Grupa Wydawnicza Foksal, 2018

Wciągająca, napisana w nieco zawadiackim stylu opowieść brytyjskiej autorki Chris Higgins o przyjaźni dwóch rezolutnych ośmiolatek. Prócz sporej dawki humoru zawiera też poważniejsze zagadnienia związane m.in. z samodzielnym podejmowaniem decyzji i radzeniem sobie z kłopotami - nie tylko w szkole.

źródło opisu: http://www.empik.com/klopoty-w-szkole-higgins-chris,p1198060087,ksiazka-p

 

Poradnik wiercipięty czyli Jak uwolnić energię na 101 sposobów / napisała Susan Hayes. - Kielce : Wydawnictwo Jedność, 2018

We współczesnym świecie, w którym królują komputery, tablety i smartfony, ważne jest, by odkrywać wraz z dziećmi inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Aktywność na świeżym powietrzu jest rozrywką, która na nowo powinna być doceniona. Warto więc pokazać dzieciom, jak wspaniale mogą bawić się w parku, nad jeziorem, w lesie, a nawet na własnym podwórku. Książka Poradnik wiercipięty to kompendium pomysłów - od wspinania się na drzewa, przez jazdę na sankach, po malowanie obrazków, budowanie domków dla ptaków czy tworzenie własnego miniogródka. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie: propozycje szalonych zabaw z przyjaciółmi i spokojne zajęcia wymagające skupienia i dokładności.

źródło opisu: https://www.ravelo.pl/poradnik-wiercipiety-susan-hayes,p100649803.html