Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Tajemnice początków Polski. Reż. Zdzisław Cozac. Warszawa : Telewizja Polska, cop. 2019 (239 min)

W filmach występuje plejada wybitnych historyków, archeologów i naukowców innych dziedzin, konfrontujących się z kluczowymi pytaniami dotyczącymi powstania i funkcjonowania państwa pierwszych Piastów. Ich wypowiedzi łączy komentarz lektorski zilustrowany wirtualnymi rekonstrukcjami dawnych grodów i budowli, animowanymi mapami oraz efektownymi inscenizacjami przełomowych wydarzeń z dziejów wczesnopiastowskiego państwa.

źródło opisu: https://www.empik.com/tajemnice-poczatkow-polski-cozac-zdzislaw,p1222794122,film-p?gclid=EAIaIQobChMI2oC6l_6x5AIVzY4YCh1UcwXQEAAYAiAAEgKSmfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Corgi : psiak Królowej. Reż. Vincent Kesteloot, Ben Stassen ; scen. Rob Sprackling, Johnny Smith. Warszawa : Monolith Films, cop. 2019 (82 min)

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/Corgi%2C+psiak+Kr%C3%B3lowej-2019-807628/descs

Jak wytresować smoka 3. Scen. i reż. Dean DeBlois. Warszawa : Edipresse Polska ; Wrocław : Filmostrada, 2019 (100 min)

Zaskakująca opowieść o dojrzewaniu, szukaniu odwagi w obliczu nieznanego, a także o tym, jak trudno rozstać się z kimś bardzo bliskim. To, co zaczęło się jako niespotykana przyjaźń miedzy dorastającym Wikingiem i budzącym strach smokiem z gatunku Nocna Furia, przerodziło się w trylogię obejmującą całe ich życie. Nieoczekiwane pojawienie się smoczycy z gatunku Biała Furia zbiega się z najmroczniejszym okresem w dziejach ich osady, więc Czkawka i Szczerbatek muszą wyruszyć na wyprawę do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach. W ostatniej części opowieści Czkawka i Szczerbatek odnajdą swoje właściwe przeznaczenie, a smok i jego jeździec będą razem walczyć, by bronić wszystkiego, co dla nich najcenniejsze.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/Jak+wytresowa%C4%87+smoka+3-2019-606582/descs

 

I tak cię kocham. Reż. Michael Showalter ; scen. Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani. Warszawa : Gutek Film, [2018] (115 min)

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat - na czele z rodziną - sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/film/I+tak+ci%C4%99+kocham-2017-781068/descs

Nielegalni. Reż. Leszek Dawid, Jan P. Matuszczyński ; scen. Bartosz Staszczyszyn, Maciej Kubicki, Dorota Jankojć-Poddębnik. [Warszawa] : Wydawnictwo Agora, cop. 2019 (500 min)

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji - z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

źródło opisu: https://www.filmweb.pl/serial/Nielegalni-2018-794375/descs